Svatební obřady na Zámku Sychrov a focení

autor: | 4. 03. 2021 | Blog

První díl seriálu o místech svatebních obřadů, které mě a můj foťák vždy bavila. Nemůžu začít nikde jinde než právě na Zámku Sychrov. Vzhledem k tomu, že od roku 2010 jsem byl dvorním svatebním fotografem tamního Zámeckého hotelu Sychrov (dnes již nefunguje), mám k tomuto místu víceméně velmi vřelý až emocionální vztah.

Váš svatební obřad se může konat jak ve vnitřních prostorách zámku, tak i v zámeckém parku. Ze své zkušenosti můžu říci, že ať si vyberete jakýkoliv prostor a to jak venku tak uvnitř, tak neprohloupíte. Na fotografiích vypadá obojí naprosto skvěle.

Než se podíváme na ukázkové fotografie svatební párů, které jsem měl tu čest osobně fotografovat, tak si pojďme Zámek Sychrov trošičku představit. Na Sychrově, totiž máte možnost si pronajmout řadu sálů, zámeckou kapli, ale i obřad v parku.

Zámek Sychrov, svatební obřady a fotograf

O Zámku Sychrov

Tento romantický zámek najdete v Libereckém kraji, v blízkosti města Turnov, při rychlostní komunikaci R35 ve směru na Liberec. Jako jeden z mála zámků, je možné ho navštívit celoročně. Koná se zde i řada kulturních akcí, celoevropského významu.

Původně barokní zámek, přestavěl v 19.století kníže Kamil Rohan a to podle novogotického vzoru z Francie. Díky tomu, současný zámek působí velmi romantickým vzhledem. Však se stal také cílem mnoha Českých, ale i zahraničních filmařů. Natáčela se tu řada pohádek, romantických filmů nebo dokonce seriálů. Jedná se o velmi oblíbené místo, pro konání svateb, ale dokonce i různých firemních akcí. Z kultury, rozhodně stojí za zmínku slavné Skotské hry, různé řemeslné trhy, řada koncertů tuzemských a zahraničních hvězd…

Místa na zámku, kde je možné uspořádat svatební obřad

Kde se nejčastěji poptává konání svatebního obřadu, je bezesporu samotná zámecká kaple. Může se zde konat jak církevní obřad tak klasický civilní. Místo které má své genius loci a dýchne na vás pravá atmosféra plná historie. Pozorní si jistě vzpomenou na pohádky jako je Nesmrtelná teta, Zlatovláska… Co je jistě pro všechny důležité, je naprostý bezbariérový přístup. Což jistě ocení osazenstvo z řad seniorů a imobilních svatebčanů. V letních parnech ideální a příjemné místo.

Mnohdy na požádání můžeme přímo ze svatebního obřadu projít ze zámecké kaple do parku. V místech této kaple jsou jedny z nejzajímavějších zákoutí v parku a co je vůbec nejlepší je to, že v těchto místech se nachází jen minimum turistů. Což je na tak vyhledávaném turistickém cíli víceméně zázrak.

Věřte, že takových míst zde znám více, mnohaleté zkušenosti z tohoto místa mě předurčují, že se stanu nejen fotografem vašeho jedinečného dne, ale i průvodcem. Tolik k zámecké kapli a jejímu okolí, to ovšem není jediné místo. Přečtěte si další tipy na Sychrově.

Svatba v zámecké kapli na Sychrově

Svatební obřad v Aleinově sále na Zámku Sychrov

Pojďme se posunout dále a představme si další možnosti svatebních obřadů. Zámecká galerie je největším prostorem. Šlechta jej využívala pro pořádání koncertů, divadelních představení. Jedná se o velmi reprezentativní prostor se sbírkou obrazů.

Alainův sál, je další možností pro vstup do manželského života. V tomto sále jsou krásná kachlová kamna a konají se zde spíše menší obřady. Najdete jej v tzv. Bertině křídle v prvním podlaží. V přízemí se často koná uvítání hostů a po obřadu ještě možnosti přípitků. Pro fotografa ideální příležitost fotografovat řadu hostů.

Možností kde uspořádat v tomto místě obřad je bezpočet. Další možnosti jsou v parku, v oranžérii či před oranžérií. Uvnitř zámku i v Královském apartmá, zde však mějte na paměti, že je to pro obřady komorní do deseti osob a to včetně fotografa. Vždy však mějme na paměti, že se jedná o místa s velmi cennými sbírkami a musí se důkladně dbát na ochranu vystavených exponátů.

Co byste ještě měli znát:

  • Zákaz házení okvětních lístků, rýže či různých vystřelených konfetů.
  • Nemůžete si s sebou vzít psa s výjimkou asistenčních.
  • K obřadu získáte hudební doprovod dle přání
  • Květinová výzdoba a možnost přípitku.

Ale nyní si už pojďme popovídat o samotném fotografování po svatebním obřadu. Až nafotíme všechny nutné snímky typu samotného obřadu, skupinových fotografií apod. Tak pokud si mě ještě objednáváte na fotografování tzv. Stylizovaných snímků, což pro taková místa není snad doporučení, ale povinnost. Projdeme si společně park a nafotíme v těch nejzajímavějších zákoutí parku, krásné snímky do Vašeho svatebního alba.

Zákoutí pro svatební focení na Zámku Sychrov

Svatební fotografování na Zámku Sychrov

Když mi klient řekne, že bude mít svatbu právě zde, tak se vždy moc těším. V podstatě se dá říci, že se jedná o mé nejoblíbenější místo, odkud si odvážím velké množství materiálu (rozumějte svatebních snímků), k dalšímu zpracování. Věřte, že poté vybírat foto ve výsledku nakonec dostane více než si zaplatil. Byla by škoda je novomanželům nedat.

Nádherná zákoutí v zámeckém parku, kde na pozadí fotografií je romantické sídlo šlechty Rohanů, zákoutí kolem Oranžérie a osvěžující všudy přítomné fontány. Vzrostlé stromy nám zase nabízejí příjemné focení v parných letních dnech.

Nejen zahrada, ale interiér Sychrova, to chcete ve svatebním albu

Všem snoubencům doporučuji kombinaci focení obojího. Prostě nemít na fotografiích jen fotky z parku, ale zaplatit si individuálně průvodce, který nás provede nejkrásnějšími místy v interiérech. V tu chvíli nejsme nikým rušeni a za dohledu průvodce, můžeme tvořit vzpomínky do svatebního alba.

Díky zábleskové technice, kterou si variabilně v interiérech rozmístím tak, aby jste byli vždy v nejlepším světle. Však posuďte níže v přiložené fotogalerii, že fotit na Sychrově stojí za to. Objednejte si focení ode mě a máte zaručenou nejen kvalitu, ale samozřejmě i profesionalitu fotografa s mnohaletou praxí v oboru. Neponechávejte nic náhodě.

Další díly tohoto seriálu: Turnov – Zámek Hrubý Rohozec a Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. | dále Hrad Valdštejn

Svatební portréty na schodišti Zámku Sychrov

Nic více neprozradí o duchu místa, než samotná prohlídka svatebních snímků. Podívejte se proto na fotografie předchozích klientů, kteří se svěřili do mých rukou fotografa, pro kterého není focení jen vášeň, ale životní poslání, bez kterého si nedovedu představit fungovat. Velice mě potěší, když i vy se stanete součástí naší vzájemné spolupráce na příjemné týmové činnosti zvané tvorba celoživotních vzpomínek při svatebním focení.

Už nyní se na Vás těší, Váš svatební fotograf Petr Čihák

Fotogalerie svatebních fotografií na Zámku Sychrov

Nabídka balíčků svatebního fotografa

Nabízím dva základní balíčky, obřad a obřad a stylizované portréty. Veškerou nabídku najdete pod níže uvedeným odkazem. Budu se těšit na Vaše poptávky.

Odkaz na nabídku svatebního fotografa

Svatební obřad na Zámku Sychrov

Obecní úřad Sychrov – matrika: +420 485 146 081, matrika@obecsychrov.cz
Zámek Sychrov – Jaromír Náměstek – namestek.jaromir@npu.cz

Odkaz na internetové stránky pro objednání svatebního obřadu na Sychrově

Děkuji za pozornost

© 2021, Autor článku a fotografií: Petr Čihák,

Všechna práva vyhrazena, zákaz kopírování.