Hrubý Rohozec a Dlaskův statek krásné místo pro svatební obřady

autor: | 11. 03. 2021 | Blog

Svatební obřady v oblasti Českého ráje jsou fenoménem. V minulém díle, jsem vám představil Zámek Sychrov, který se nachází na dohled Turnova. Dnes Vám však představím samotný Turnov, který je často přezdíván branou do Českého ráje. Svatební obřad v Turnově má svá nej… svatby se dají konat na řadě míst. Já Vám dnes představím zámek Hrubý Rohozec a Dlaskův statek nedaleko. Na obou místech jsem měl tu čest tvořit svatební fotografie. Posuďte sami, zda-li se necháte inspirovat nejen na svatební obřad, ale i svatební focení v těchto krásných místech.

Zámek Hrubý Rohozec, svatební obřad pro milovníky historie

Na Hrubém Rohozci se dají uspořádat svatební obřady buď v romantickém zámeckém parku, nebo zámecké kapli. Zámeckou kapli bych v tomto článku velice rád vyzdvihnul a popsal svou zkušenost s fotografováním.

Samotná zámecká kaple, má bohatou výzdobu a na fotografiích vypadá naprosto úžasně. Vynikající akustika, která když je spojena doprovodnou hudbou zní zde naprosto báječně. Kaple má navíc krásné světlo. Nyní však k tomu co zde chci vyzdvihnout.

Když jsem zde fotografoval tento krásný manželský pár, setkali jsme se s vřelým přivítáním zástupkyně kastelána. Byla nejen humorná a přátelská, ale provedla nás těmi nejkrásnějšími zákoutími zámku a mám ten pocit, že jsme snad nevynechali ani jedno místečko. No však považte, když si prohlídnete fotografie, číší z nich klid a pohoda. Což je pro fotografování velmi důležité, navázat nejen příjemný vztah s fotografem, ale i místními, kteří nám umožní fotit v podobných místech. V ten den nám natolik pršelo, že v parku vzniklo opravdu minimum fotek, proto jsme ocenili, že jsme se mohli projít po dalším krásném zámku Libereckého kraje.

Svatební obřad v zámecké kapli na Hrubém Rohozci

Dlaskův statek pro svatební obřad s nádechem historické lidové architektury

Svatební obřad na Dlaskově statku

Dlaskův statek se nachází nedaleko výše zmíněného Zámku Hrubý Rohozec. V údolí řeky Jizery při hlavní silnici směrem k Malé Skále, dalšímu úžasnému místu v Libereckém kraji kde se v jednom z dílů tohoto seriálu o svatebních místech také zastavíme.

Nyní však k obřadům. Menší komornější obřady, toto muzeum lidové architektury může uspořádat uvnitř, této roubené stavby, nebo přímo ve dvoře kde na fotografiích z obřadu, bude vynikat celá tato hospodářská stavba.

Po samotném obřadu si společně projdeme jak vnitřek Dlaskova statku, tak vytvoříme snímky v okolí. V údolí této lidové stavby, jsou rozesety další stavby a romantická zákoutí, kde se bude fotit jedna báseň. Ale znovu upozorňuji, toto místo doporučuji spíš pro menší svatební obřady.

Nyní už se ponořte do prohlížení přiložené svatební fotogalerie, pořízené ve výše zmíněných místech svatebního obřadu. Pokud Vás tato místa inspirují i k Vaší svatbě, budu potěšen když mě kontaktujete a jako Váš svatební fotograf vytvořím album na kterém budete společně vzpomínat celý Váš společný život. Níže přikládám i praktické kontakty na matriky, kde si obřad můžete poptávat. Děkuji za pozornost, Váš svatební fotograf Petr Čihák.

Další články seriálu: Zámek Sychrov | Hrad Valdštejn

Zámek Hrubý Rohozec

Matriční úřad MěÚ Turnov

Tel.: +420 481 366 805

WEB Hrubý Rohozec – svatba

Dlaskův statek

Matriční úřad MěÚ Turnov

Tel.: +420 481 366 805

WEB Dlaskův statek – svatba

© 2021 – Autor textu a fotografií, Petr Čihák