Co je to vlastně ten responzivní web?

autor: | 19. 10. 2022

Jistě jste se už někde setkali s pojmem, že web je responzivní. Ovšem co tento pojem vlastně znamená? Jinak řečeno, jedná se o přizpůsobení obsahu webové stránky, všem zařízením. Tedy od klasického stolního počítače, přes notebook, tablet až po mobilní telefony.

K čemu je to vlastně užitečné?

Je to jednoduché. Představte si to jako uživatel. Jistě jste se s tím už někde setkali. Zajímali jste se o nějaký produkt či službu a zrovna jste neseděli u svého počítače. Jednoduše jste popadli svůj mobilní telefon a začali vyhledávat. V dnešní době už nenajdete takové internetové stránky na prvních pozicích ve vyhledávačích, později ten důvod ještě vysvětlím. Ale, řekněme, že jste takové stránky navštívili. První čeho jste si všimli je, že text se doslova ztrácel a nešlo na něj i dále najet. Navíc stránky se i dlouho načítali, což vás jednoznačně rozčílilo na tolik, že jste stránky opustili a hledali dál a jinde.

Pravděpodobně by jste zde i nakoupili nebo oslovili se zájmem o službu. Teď si to představte vy, máte staré internetové stránky a nezobrazují se tak všem. I když si myslím že v současnosti se to už nestává, ale kdo ví. Nenechte si tedy zbytečně utíkat potencionální zákazníky a už neztrácejte zbytečně cenné koruny a nevhánějte zákazníky konkurenci.

Proč se internetové stránky nevyhledávají na předních pozicích?

Z hlediska SEO se takové stránky v organickém vyhledávání nemohou zobrazovat. Protože za prvé vyhledávače jakým je google takové internetové stránky penalizují. Důvodem navíc je i to, že takové webovky jsou pomalé v načítání a to je další penalizace. Nenechávejte proto nic náhodě a pokud takové internetové stránky vlastníte, pojďme s nimi něco udělat a dostaňte se napřed před svou konkurenci.

Počet uživatelů internetu z mobilních zařízení roste

Ano, je to tak a není to vůbec nic překvapivého. Však dnes už vidíte snad každého, že si prohlíží web díky mobilu. Teď si představte tu výhodu pro vaše podnikání. Velice rád vám s realizací pomohu. Podívejte se tak na nabídku Tvorby webových stránek, určitě se společně domluvíme na realizaci vašeho přání v ziskovou skutečnost pro vaše podnikání. Buďte na internetu konečně vidět.